MEIE LASTEAED

ÜLDINFO

Kohtla-Nõmme lasteaed „Liblikas” tegutseb 1949. aastast alates. 2000 aastal kolis lasteaed Kohtla Põhikooli hoonesse. Selleks renoveeris vallavalitsus koolimaja I korrusel lasteaia jaoks ruumid.

2013. aasta septembrist ühines lasteaed põhikooliga ja kannab Kohtla-Nõmme Kooli nime. Lasteaias on kolm rühma: Pääsusabad ehk sõimerühm, Sinitiivakesed ehk keskmine (noorem) rühm ja Lapsuliblikad ehk vanem (koolieelne) rühm. Kokku käib 2021/22 õppeaastal lasteaias 54 last.

Lasteaed on avatud argipäeviti 7.00-18.00. Õppetöö toimub eesti keeles. Toitu valmistab Kohtla-Nõmme Kooli söökla, mis on liitunud PRIA koolipiima- ja puuvilja projektiga.

RÜHMAD

• assistent: Angeelika Leppik

• õpetaja abi: Enna Liiv

ÕPPE- JA KASVATUSTEGEVUS

Õppe- ja kasvatustegevuses peame oluliseks laste kehalist, vaimset ja sotsiaalset (sealhulgas kõlbelist ja esteetilist) arengut.

Väärtustame lapse alushariduse omandamist läbi mängu, kujunedes terviklikuks isiksuseks.

Selleks loome lapsele arengut soodustava keskkonna, tagame tegevustes turvatunde ja eduelamused ning toetame loomulikku huvi hankida teadmisi ja saada kogemusi ümbritseva elu, looduse ja ühiskonna nähtuste kohta.

Väärtustame mõtete, et igal lapsel on õigus areneda sellises tempos nagu talle sobib.

Õppe- ja kasvatustegevuses peame oluliseks:

• koostöövalmidust;

• õppetööd läbi mängu;

• õues õppimise väärtustamist.

MITTEFORMAALSED TEGEVUSED

2021/2022 õppeaastal on meie lasteaialastel võimalus osaleda järgmises mitteformaalsetes tegevustes:

RÜTMIKA

• Teisipäev kell 15.45- 16.15 Lapsuliblikad (vanem rühm)

• Kolmapäev kell 15.45- 16.15 Sinitiivakesed (noorem rühm)

• Juhendaja: Imbi Tito

Tants ja rütmika arendab lapsi läbi lõbusate mängude. Tunnis tehakse rütmi- ja koordinatsiooniharjutusi, laulumänge ning katsetatakse erinevaid liikumis-ja tantsustiile.

KEELEKOHVIK

• Esmaspäev ja neljapäev 9.15-10.00 Lapsuliblikad

• Juhendaja: Kristi Ait

Muu emakeelega laste eesti keele oskuse parendamine läbi mängu ja meeskonnatöö.

ARVUTI ALGÕPETUS

• Neljapäev 15.15-16.30 Lapsuliblikad

• Juhendaja: Joonas Sillat

Sissejuhatus IT maailma, esmaste digipädevuste arendamine.

SÜNDMUSED

Traditsioonilised sündmused